Jeżykowo- darmowe apartamenty

Gdy drzewa zrzucają liście, jeże szykują sobie schronienie, w którym będą mogły bezpiecznie przezimować. 10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża.

Z roku na rok śmiertelność jeży jest coraz większa. Giną pod kołami samochodów, podczas wypalania traw oraz od trucizn na gryzonie i ślimaki. Natomiast jeże to pożyteczne zwierzęta o które warto zadbać.

Nasza akcja to ciekawy pomysł na realizację innowacji pedagogicznej ,,W zgodzie z naturą” która polega na prowadzeniu konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci i młodzieży.

Przy naszym Ośrodku powstało nietypowe osiedle dla okolicznych jeży. Chłopcy z klas Przysposabiających do Pracy wycinali i składali domki, w których zamieszkają mali lokatorzy. Uczniowie zespołów Rewalidacyjno Wychowawczych wraz z rodzicami zadbali o zdrowy pokarm dla jeży.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie w realizacji naszego projektu.😊😊😊 Mamy nadzieję, że nasze osiedle przypadnie do gustu naszym nowym Małym Przyjaciołom🦔🦔🦔🦔🦔

Angelika Zawadzka, Anna Markowska, Katarzyna Makuch