XI OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH

W dniach 9 – 12 czerwca odbyła  się największa sportowa i społeczna impreza- XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice – Chorzów – Mikołów.

Igrzyska rozpoczęły się uroczystą ceremonią otwarcia w Katowickim Spodku. Na stadionie Śląskim i obiektach Katowickiej AWF o medale rywalizowało ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Reprezentacja Oddziału Regionalnego Lubuskie liczyła w sumie 67 osób, z czego 7 osób to zawodnicy Klubu „Iskra” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szprotawie. Przez cztery dni rywalizowali w siedmiu dyscyplinach. Wspierali ich trenerzy: Jacek Sobczyński i Dorota Zińska.

Zawodnicy Klubu „Iskra” wystartowali podczas igrzysk w czterech dyscyplinach: lekkoatletyce, tenisie stołowym, pływaniu, trójboju siłowym i piłce nożnej. Sukcesy naszych zawodników są wielkim powodem do dumy- Marta Jęczmyk zdobyła dwa złote medale: pierwszy w pływaniu na dystansie 25 m stylem dowolnym  i drugi złoty medal na 50 m stylem dowolnym; Dawid Żelechowski w lekkoatletyce zdobył dwa złote medale w biegu na dystansie 400 m i sztafecie 4×100 m, piłkarze; Radosław Juszkiewicz, Andrzej Senger i Przemysław Kuczyński zdobyli złoty medal; Grzegorz Tomaszewicz w grze pojedynczej w tenisie stołowym zdobył złoty medal, natomiast w mikst- medal brązowy. Nasz siódmy zawodnik- Łukasz Zasuń w trójboju siłowym zdobył cztery srebrne medale- w wyciskaniu, przysiadzie i martwym ciągu .

Dodajmy, że zawody na Śląsku są dla naszych sportowców kwalifikacją do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które w marcu odbędą się w Abu Dhabi. Już 18.06.2018r.
o godzinie 11.00 na Facebooku Olimpiad Specjalnych będzie można śledzić na żywo losowanie zawodników na Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi. Trzymamy kciuki za naszych sportowców i życzymy powodzenia.

Jacek Sobczyński