Drzewo marzeń, wspomnień oraz drzewo wspólnoty

W październiku obchodziliśmy światowy dzień drzewa, który był inspiracją dla członków Szkolnego Koła Ekologicznego Eko-dzieciaki oraz społeczności szkolnej do różnych aktywności związanych z tematem drzewa.

Samorząd Uczniowski oraz Eko-dzieciaki przygotowali trzy sylwety drzew:  Drzewo Marzeń i Życzeń, Drzewo Wspomnień oraz Drzewo Wspólnoty. Uczniowie chętnie prezentowali swoje marzenia, wspomnienia i życzenia na listkach w barwach jesieni, a następnie ozdabiali nimi drzewa, które wszyscy mogli oglądać na stołówce szkolnej.

Celebrując to święto, które mamy wrażenie trwa nadal i nadaje uroku pięknej porze roku, jaką jest jesień, rozejrzeliśmy się po najbliższej okolicy i poświęciliśmy trochę czasu przyrodzie, która nas otacza.

Skorzystaliśmy z inspiracji przygotowanych na tę okazję przez Centrum Edukacji Obywatelskiej realizując materiał „Idziemy w las”. Wykonywaliśmy mnóstwo aktywności i ćwiczeń, poznając i badając las, a przy tym dobrze się bawiliśmy.

Przygotowaliśmy gazetkę na temat drzew i ich ważnej roli, jaką pełnią w przyrodzie i w naszym życiu.

Poznawaliśmy książkę „Drzewo życzeń”, która opowiada o marzeniach, radości, samotności i przyjaciołach. Drzewo życzeń” to książka o akceptowaniu odmienności, o tym, że każdy z nas zasługuje na szacunek, miłość i przyjaźń.

Joanna Mierzwiak, Katarzyna Makuch, Anna Chmielewska-Smuk