IV OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MATEMATYKI

W piątek 10 marca 2017 r. uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w obchodach IV Ogólnopolskiego Dnia Matematyki, który obchodzony był w tym roku pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko”.

Koordynatorem akcji był pan Krzysztof. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl, swoim patronatem objęła go Minister Edukacji Narodowej. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią tego przedmiotu. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Dzień Matematyki stworzono po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki i upowszechnianie wiedzy matematycznej. Uczniowie w czterech grupach, wraz z nauczycielami, rozwiązywali bardzo ciekawy test przygotowany specjalnie na tę okazję przez organizatorów, w którym -za pomocą niekonwencjonalnych zadań -mogli doskonalić swoje umiejętności dokonywania obliczeń.  Wykonywali również bryły przestrzenne. W ten sposób mogli jednocześnie ucząc się, dobrze się bawić. Rozwiązywali oni zadania z ogromną przyjemnością, współpracując w zespołach.

Krzysztof Pachliński

[WRGF id=2079]

grafika: natablicy.pl