MŁODZI WOLONTARIUSZE

Młodzi Wolontariusze z III klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Szprotawie są niesamowici!

Bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem podejmują się wielu wolontariackich działań:

  1. Pomagają przedszkolakom- współorganizując ciekawe zajęcia, czytając maluchom książki oraz pomagając w codziennych czynnościach.
  2. Pomagają młodszym, mniej sprawnym kolegom i koleżankom w szkole- dbając o bezpieczne spędzanie przez nich przerw oraz otaczając ich opieką i troską.
  3. Organizują imprezy dla maluchów z naszej placówki- ucząc ich współpracy i współdziałania.
  4. Uczestniczyli w „Światowym Dniu Świadomości Autyzmu”- aktywnie włączyli się w obchody, które miały na celu przybliżenie i uświadomienie ludzi w temacie dziecięcego autyzmu.
  5. Od kilku lat aktywnie wspierają kolegę Maćka- zbierają plastikowe korki w celu rehabilitacji chłopca.
  6. Oddają krew ratując życie innym.
  7. Wspierają schroniska dla bezdomnych zwierząt- organizując zbiórki żywności, ciepłych okryć/ posłań oraz prowadząc zajęcia otwarte dla młodszych kolegów i koleżanek w celu uwrażliwienia na potrzeby zwierząt.
  8. Od kilku lat współorganizują akcję „Góra Grosza”- pozyskując fundusze dla dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną.
  9. Wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew „1000 drzew na minutę”- szerząc przez to świadomość ekologiczną w zakresie ochrony środowiska i przyczyniając się do poprawy klimatu.

Chętnie angażują się w pomoc innym 🙂 To prawdziwy wzór godny naśladowania 🙂

 

Joanna Mierzwiak, Małgorzata Burchardt

Polecamy nasz film:

wolontariusze

 

grafika: volunteers4sport.eu