POBILIŚMY REKORD GUINESSA

W poniedziałek 17.10.2016 r. w samo południe, wspólnie z całą Polską nasz Ośrodek dołączył do próby ustanowienia rekordu Guinessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

Akcja odbyła się w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Ogólnopolskim organizatorem  była  Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej akcji było rozpowszechnienie wiedzy na temat resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz nauka elementów resuscytacji, czyli 30 uciśnięć i 2 wdechy przez dzieci i młodzież.

Próba bicia rekordu okazała się świetną okazją do wspólnej nauki podstawowych czynności ratujących życie, a także integracji uczniów ze szprotawskich placówek.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom z: Przedszkola nr 2, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego, którzy wzięli udział w tej wyjątkowej lekcji.

W naszą akcję włączyli się także strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Szprotawie:  st. kpt. mgr inż. Daniel Pelc, asp. Robert Przyłuski, st. sekc. Kamil Grudzień oraz  st. sekc. mgr Ewa Mikołajewska z Żagania. Bez Nich Nasza akcja nie odbyłaby się 🙂

SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!

Magdalena Koch

[WRGF id=987]