PRACA Z FILMEM KRÓTKOMETRAŻOWYM NA INTUICYJNEJ TABLICY

W drodze do szkoły troje dzieci znajduje tajemniczą kość. Czy to część szkieletu jakiegoś zwykłego zwierzęcia? Na pewno nie. Dzieciaki próbują zainteresować dorosłych, ale ani nauczycielki, ani mamy, ani nawet znawcy dinozaurów nie obchodzi znalezisko.

Powyższy cytat pochodzi z opisu czeskiej animacji „Nowy gatunek”, którą mogą obejrzeć dzieci, młodzież i dorośli. Jest to opowieść o sile wyobraźni, patrzenie zrozumienia drugiej osoby, a także o tym, jak łatwo przeoczyć wrażliwość drugiego człowieka. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego filmu.

W ramach realizowanego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Szkoła twórczych praktyk” uczniowie klas 1SP, 2SP, 2SPP, 3SP mają dostęp do biblioteki fascynujących filmów krótkometrażowych, które wybrał zespół ekspercki CEO.

Dzięki pracy z filmem krótkometrażowym,uczniowie uważniej patrzą na rzeczywistość wokół nich, chętniej dyskutują na ważne dla nich tematy oraz angażują się w poszczególne zadania.

Współcześni uczniowie to pokolenie, które od najmłodszych lat jest przyzwyczajone do atrakcyjnych form przekazu treści i przeszukiwania internetu. W angażowaniu i aktywizowaniu uczniów pomagają ciekawe zasoby edukacyjne oraz możliwość pracy z nowoczesnymi urządzeniami cyfrowymi. Jednym z nich są monitory Samsung, czyli intuicyjne tablice, które pojawiły się ostatnio w naszej szkole dzięki wsparciu naszych przyjaciół z Gevelsbergu M. I. Bruzek, którzy wsparli naszą placówkę finansowo, o czym pisaliśmy już wcześniej przy okazji Spotkań Artystycznych. Jeszcze raz z całego serducha dziękujemy♥️♥️♥️

Karolina Świechowska, Katarzyna Makuch