ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W dniu 23 czerwca w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 i pożegnanie absolwentów.

Tę uroczystość, jak pisaliśmy już wcześniej, rozpoczęliśmy wykonaniem poloneza. Na tę okoliczność zgromadziła się cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście. Wśród gości znaleźli się: Roman Śliwiński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Żagańskiego, który skierował do zgromadzonych osób ciepłe słowa, życząc udanych i bezpiecznych wakacji oraz przedstawiciele rodziców, pani Aneta Opas i pani Ewa Świechowska, które wyraziły swą wdzięczność wobec dyrekcji szkoły i nauczycieli za wysiłek włożony w wychowanie i nauczanie. Pani dyrektor, Anna Sobczyńska dokonała podsumowania osiągnięć uczniów, pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły, wyraziła nadzieję, że będą dobrze wspominać lata spędzone w naszej placówce. Podziękowała także wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom za całoroczną pracę.

Szczególnie przejmującym momentem było opuszczenie murów szkolnych przez Krzysztofa, Rafała Sebastiana, Aleksandrę, Dariusza i Michała. Najstarszy z nich – Krzysztof, był z nami 14 lat. Czułe słowa wychowawców naszych absolwentów spowodowały, że niejednej osobie zakręciła się łezka w oku.

Na koniec chcielibyśmy tylko życzyć Wam, nasi drodzy Absolwenci, żebyście w dalszym życiu byli szczęśliwi, robiąc to co lubicie i kochacie oraz abyście na swojej drodze spotykali życzliwych, dobrych ludzi.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na spotkania w klasach, rozdanie świadectw i pożegnanie z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami.