26 stycznia 2023

PLAKATY

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która podejmuje wszelkie działania na rzecz zdrowia psychicznego, społecznego i fizycznego całej społeczności szkolnej,we współpracy z rodzicami i społecznością lokalną.

Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy niepedagogicznie w zeszłym roku wkładali dużo pracy w działania na rzecz promocji zdrowego trybu życia w ramach działań w zakresie Szkoły Promującej Zdrowie, zachęcając i utwierdzając nas w tym, że picie wody jest bardzo ważne dla naszego organizmu.

W tym roku szkolnym kontynuujemy picie wody, jak również zachęcamy Was do Walki z hałasem.

Hałas dotyka każdego z nas, chociaż nie wszyscy są świadomi, jak bardzo może być szkodliwy. Co zrobić aby nie przekraczać poziomu hałasu, który powoduje u nas rożne dysfunkcje? Jakie natężenie dźwięku jest dla nas dobre i kiedy zaczynamy odczuwać dyskomfort? Co możemy zrobić na przerwach i na stołówce szkolnej aby było ciszej i jak to wpłynie na nasz organizm ? O tych i innych kwestiach dotyczących ważnego tematu, jakim jest HAŁAS rozmawiali uczniowie klas przysposabiających do pracy ze swoimi wychowawcami.

Efektem końcowym tych spotkań były przygotowane plakaty.

zespół ds. promocji zdrowia