Zakończyliśmy udział w Programie z Pandą

Program z Pandą to edukacyjna przygoda przygotowana przez Fundację WWF Polska , która odpowiada na potrzeby nauczycieli/nauczycielek, edukatorów/edukatorek i wszystkich tych, którym leżą na sercu kwestie ochrony przyrody i klimatu dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła w podróż z największym arktycznym drapieżnikiem jakim jest NIEDŹWIEDŹ POLARNY. Wędrówka rozpoczęła się od podstaw związanych z odróżnieniem pogody od klimatu. Małymi krokami, łapa za łapą, niedźwiedź polarny wprowadził nas w zagadnienia na temat zmieniającego się klimatu na naszej planecie oraz wskazał na działania, które mają go chronić.

W ramach działań udało nam się wpłynąć na świadomość naszych kolegów i koleżanek i wspólnie ZAADAPTOWAĆ NIEDŹWIEDZIA, o czym pisaliśmy wcześniej. Jesteśmy dumni z tego, że sami możemy wpływać na los zwierząt zagrożonych oraz zachęcać do tego innych. W ramach realizacji aktywności przygotowaliśmy kubeczki z niedźwiedziem oraz kulki mocy na wyprawę na biegun północny.

Zorganizowaliśmy dzień NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO, w trakcie którego starsi uczniowie edukowali młodszych o naszym MISIU, JEGO ŻYCIU I ZAGROŻENIACH. W ramach tego wydarzenia przygotowaliśmy dla społeczności szkolonej gazetkę na korytarzu szkolnych, zaprezentowaliśmy lapbooki i nasze wytwory. Zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, którą później przekazaliśmy najbardziej potrzebującym zwierzątkom w naszym regionie.

Wszystkie działania spotkały się z dużym zainteresowaniem i poparciem społeczności szkolnej, za co serdecznie dziękujemy😘😍😘

Julia, Julia, Oskar, Patrycja, Anastazja, Julia, Tomasz, Maciej, Nikodem, Mateusz, Sebastian, Kacper, Szymon, Maciej, Wojciech, Grzegorz, p. Kasia i p. Asia