GROSZ DO GROSZA

W dniach od 26.11.2018r. – 02.01.2019r. odbyła się w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Akcja ta na stałe wpisała się już w kalendarz naszej placówki. Głównym jej celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Nasi uczniowie nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie przyłączyli się do zbiórki. W ten sposób wsparli Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich zgromadzonych monet. Tego zadania podjęli się nasi uczniowie z Samorządu Szkolnego. Ze wszystkich klas łącznie udało się zebrać sumę 509 zł i 38 groszy 🙂 Zebrane środki zostaną przesłane na adres wskazany przez organizatorów. 

Udział w akcji pokazał naszym uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą. Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję 🙂

                                         J. Marynowska, R.Biliński, K. Pachliński, K. Sońta