Nauka i zabawa z psami

W tym roku szkolnym grupa uczniów z naszego Ośrodka uczestniczy w zajęciach z dogoterapii. Dogoterapia jest jedna z naturalnych metod wspomagania rozwoju dzieci z niepełnosprawnością intelektualną wykorzystując kontakt z psem.

Słodka wizyta w Valuepack

Dzień 24 października na długo zostanie w naszej pamięci, uczniowie klas VII ZET C oraz III ZA, ruszyli bowiem na słodką wyprawę do zakładu pracy Valuepack w Szprotawie, który zajmuje się pakowaniem miedzy innymi słodyczy.

W Teatrze u Pana Kleksa

W środę 18 października nasi uczniowie, wraz z nauczycielami byli w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, gdzie obejrzeli spektakl „Akademia Pana Kleksa”.

Pasowanie na uczniów

Dziś (17 października) do naszej społeczności szkolnej zostali przyjęci nasi najmłodsi uczniowie: Jessica, Paula, Julia B., Julia S., Aleksander, Wojtek, Kacper.

Greckie rytmy

W piątek, 13 października uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły wzięli udział w muzycznych zajęciach edukacyjnych zatytułowanych „Jak Syrinks w trzcinę się zmieniła-o muzyce z greckich wysp”.

Nasze karmniki trafią do lasu

Nasz Ośrodek od kilku lat współpracuje z Nadleśnictwem Szprotawa. 11 października uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z panem Robertem Korzeniowskim spotkali się z Nadleśniczym Dariuszem Chełskim.

Przyjaciela warto mieć!

W Szprotawskim Domu Kultury odbyły się XVII Wojewódzkie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Przyjaciela warto mieć”, podczas którego  podróżowaliśmy do świata tańca, wierszy i piosenek.

Dzień chłopaka

Dziś (29 września) odbył się w naszej szkole Dzień Chłopaka. Chłopcy otrzymali od dziewcząt słodkie upominki oraz każdy z nich został obdarowany kotylionem.