PRZEDSTAWIAMY WYKAZ DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

*23, 24 maj 2023 r.- egzamin ósmoklasisty

*9 czerwiec 2023 r.- piątek po Bożym Ciele


„eMOCje w GŁOWIE”

W bieżącym miesiącu uczniowie starszych klas uczestniczyli w zajęciach realizowanych  w ramach projektu edukacyjnego UNICEF „eMOCje w GŁOWIE”.

Zgodnie z regulaminem projektu przedstawiamy Państwu materiały dla Rodziców przygotowane przez organizatorów.

Poniżej znajdują się linki do filmów o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży.

Zachęcamy do zapoznania się.

Hanna Sońta, Małgorzata Burchardt


Drodzy Rodzice!

W związku  z obchodzonym w dniu 31 maja „Światowym Dniem Bez Tytoniu” na prośbę Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej zamieszczamy dla Państwa artykuł.


Zapraszamy na Webinarium!

Bezpłatny webinar OSE – „Rodzinny album z wakacji, czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć Internet

Wszelkie informacje znajdują się w linku: https://www.saferinternet.pl/news/


Szanowni Państwo

Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii opracowała broszurę „Dzieci w wirtualnej sieci”oraz Nastolatki w wirtualnym tunelu”, z którą warto się zapoznać ze względu na następujące tematy:

  • Jak rozpoznać, czy moje dziecko gra za dużo?
  • Jak sprawdzić, czy moje dziecko jest uzależnione od smartfona?
  • Jak chronić dziecko przed internetową pornografią?
  • Jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata?
  • Jak przeprowadzić cyfrowy detoks?

Drodzy Rodzice

List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia w sprawie szczepień

Na prośbę MEiN oraz MZ przekazujemy list dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11

Materiały

List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat


PRZEDSTAWIAMY WYKAZ DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

  • 24, 25, 26 maj 2022 r.- egzamin ósmoklasisty
  • 17 czerwca 2022 r. – piątek po Bożym Ciele

DOBRY START – 300 dla ucznia


KONFERENCJA DLA RODZICÓW: SZCZEPIENIE NASTOLATKÓW +12 PRZECIW COVID-19

http://ko-gorzow.edu.pl/konferencje Organizacja konferencji online z udziałem specjalistów z zakresu ochrony zdrowia adresowanej do rodziców uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Termin konferencji 23 czerwca 2021 r godz. 16.00 platforma Microsoft Teams (po uprzednim zgłoszeniu uczestników).

Prowadzący:
dr med. Tomasz Jarmoliński – Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Pediatrii i Nefrologii Dziecięcej
lek. med. Marcin Zięba – lekarz medycyny rodzinnej kwalifikujący osoby na szczepienia
Małgorzata Staśkiewicz – Pełnomocnik Wojewody Lubuskiego ds. realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19
Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty
Zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w konferencji przyjmowane będą do dnia 22 czerwca 2021 r. w systemie konferencyjnym dostępnym pod adresem:

http://ko-gorzow.edu.pl/konferencje

Osoby zarejestrowane otrzymają na adres poczty e-mail link do konferencji w dniu 23 czerwca 2021 r.

http://ko-gorzow.edu.pl/tag/covid/


SZCZEPIENIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.

Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowano także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Organizacja szczepień: Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny). Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Mapa punktów szczepień:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/


Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy Was na warsztaty :


Kochani, mamy nadzieję, że już się za nami stęskniliście 🙂 A więc uroczyście przywitamy nowy rok szkolny 2 września o godz. 8.15 🙂 Do zobaczenia 🙂

grafika: bronowicka.zs4.lublin.eu

grafika: eska.pl

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. J. Brzechwy w Szprotawie informuje, że od 8 kwietnia do odwołania został zapowiedziany strajk (negocjacje wciąż trwają, zatem w każdej chwili może być odwołany). W naszym Ośrodku w referendum strajkowym 90,7% pracowników opowiedziało się za strajkiem.
Dyrektor każdego dnia będzie informował o decyzjach związanych z akcją strajkową pracowników w szkole i decyzjami na kolejny dzień.
Dyrektor zwraca się z prośbą do rodziców o objęcie dzieci opieką w domu (od 8 kwietnia do odwołania). Informuje jednocześnie, że każdy uczeń, który przyjdzie do szkoły zostanie objęty zajęciami opiekuńczymi w godzinach pracy szkoły.
Obiady w dniu 8 kwietnia odwołane.


Przedstawiamy wykaz dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019:

-03 października 2018r.- impreza wojewódzka „Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych”

-20 marca 2019r.- impreza wojewódzka- „Sprawne ręce, mądra głowa”

-2 maja 2019r.

-10 kwietnia 2019r.- organizacja egzaminu gimnazjalnego

-15 kwietnia 2019r.- organizacja egzaminu ósmoklasisty

-28 maja 2019r.- impreza wojewódzka- Turniej Piłki Nożnej w ramach Lubuskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych


Drodzy Rodzice! Przypominamy, że nasza świetlica jest w stanie zapewnić opiekę Waszym dzieciom w następujących godzinach: od poniedziałku do czwartku 8.00- 16.30, a w piątek od 7.30 do 14.30 🙂 Serdecznie zachęcamy do skorzystania 🙂
 
 
grafika: zssgoslice.pl

29 sierpnia br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska skierowała list do rodziców i opiekunów, w którym poinformowała o najważniejszych zmianach w nowym roku szkolnym 2018/2019, w tym m.in. dalszym wdrażaniu nowej podstawy programowej oraz rozwiązań dotyczących szkolnictwa branżowego i technicznego. Zachęcamy do zapoznania się 🙂

List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów Uczniów _2018.08.29 (2)


Zapraszamy na uroczystą inaugurację Nowego Roku Szkolnego 2018/2019 już w najbliższy poniedziałek, tj 3 września 2018r. o godz. 12.00.

grafika: sp57gda.pl

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 22 CZERWCA 2018r. (PIĄTEK) O GODZ. 9.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY 🙂

grafika: zdz-zamosc.pl


DOBRY START

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”.Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Kliknij, żeby pobrać informacje:

Dobry Start

Dobry Start- ulotka


DNI WOLNE OD ZAJĘĆ 

Przypominamy, że 31.05.2018r. jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (zarządzeniem dyrektora) będzie również 01.06.2018r.


Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

serdecznie zapraszamy na spotkanie ze specjalistami z Poradni PROFIL w Żaganiu na temat uzależnień od środków psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych, które odbędzie się w SOSW (sala 205)  w dniu 22 maja 2018r.      o godzinie 17:00.

Małgorzata Burchardt, Hanna Sońta


KONIEC PIERWSZEGO ETAPU ZMIAN W OŚWIACIE 

Zakończył się pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, w którym zawarto informacje o aktualnym stanie wprowadzania zmian w systemie edukacji.

LIST: list-ministra-edukacji-narodowej-do-rodzic-w


Drodzy Rodzice/Opiekunowie 

        W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie oraz w nawiązaniu do listu Ministerstwa Edukacji Narodowej (treść poniżej do pobrania) serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem Policji, podczas którego będą omawiane kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetu przez dzieci.

Spotkanie odbędzie się w Ośrodku w sali nr 205 (II piętro) w dniu 6. 04. 2017r. w godz. 15:00-15.30.

Do zobaczenia!

Gorgeous humpback whale, Runion island - France.

grafika: fdn.pl


KALENDARZ

Klikając w poniższy link mogą Państwo pobrać kalendarz opracowany przez panią Donatę Wilczyńską, a złożony z prac uczniów naszego Ośrodka.

kalendarz

SKŁADKA NA RADĘ RODZICÓW


Przypominamy, że wysokość składki na Radę Rodziców w bieżącym roku szkolnym wynosi 20 zł. Wszystkim, którzy zdecydowali się ją uiścić serdecznie dziękujemy 🙂

JAK ZAPISAĆ DO NAS DZIECKO?


Wiele osób pyta, jak zapisać do nas swoje dziecko. Drodzy Rodzice/Opiekunowie, wystarczą dwa podania (dostępne w sekretariacie szkoły), akt urodzenia dziecka, dokument potwierdzający zameldowanie i najważniejsze – orzeczenie z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Proste, prawda? 🙂 Zapraszamy do nas bardzo serdecznie 🙂

INFORMACJE DLA RODZICÓW


Drodzy Rodzice/Opiekunowie! Informujemy o terminach zebrań, konsultacji oraz dodatkowych dni wolnych w roku szkolnym 2016/2017:

Zebrania z rodzicami

 01. 12. 2016r. –  godz.15.30

26. 01. 2017r. –  godz. 15.30

18. 05. 2017r. –  godz.15.30

Konsultacje

27. 10. 2016r. – godz.15.30

05. 01. 2017r. – godz.15.30

06.04.2017r. – godz.15.30

08. 06. 2017r. – godz.15.30

Dodatkowe dni wolne

 06. 10. 2016r.

31. 10. 2016r.

29. 03. 2017r.

02. 05. 2017r.

16. 06. 2017r.

Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
pdf list 489 KB 601
pdf list-ministra-edukacji-narodowej-do-rodzic-w 865 KB 488