NASZE OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY


Od wielu lat uczniowie Ośrodka pod opieką i kierunkiem nauczycieli biorą udział w różnorodnych przedsięwzięciach i projektach o zasięgu pozaszkolnym osiągając sukcesy w różnych obszarach działalności edukacyjnej, m.in. artystycznej, sportowej, prozdrowotnej, ekologicznej i przedmiotowej. Nauczyciele opracowują i realizują innowacje pedagogiczne, dzięki którym doskonalą prace z uczniami niepełnosprawnymi a także wprowadzają nowoczesne i aktywizujące metody i formy pracy.

NASZE SUKCESY- rok szkolny 2016/2017:

 • Nasza absolwentka Krystyna Siemieniecka zdobyła srebrny medal podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W finale zmagań tenisistek stołowych (klasa 11) Polka nie sprostała Ukraince Natalii Kosminie, przegrywając 0:3 (7:11, 6:11, 5:11). Dla Polki to trzecie igrzyska w karierze – w 2000 roku w Sydney była piąta, w 2014 w Londynie – czwarta. W Rio chciała spełnić swoje największe marzenie i wreszcie zdobyć medal. Udało się! Gratulujemy serdecznie. Jesteśmy bardzo dumni.
 • Nasz absolwent Radosław Juszkiewicz  został mistrzem olimpijskim, zdobywając 2 złote medale w biegach na 400m i 800m (XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Los Angeles 2015r.).
 • XVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH KONIN- LICHEŃ 6-9.10.2016r. Województwo Lubuskie reprezentowali: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Szprotawa: Adrian Gorbacz, Łukasz Zasuń, Dawid Żelechowski, Grzegorz Tomaszewicz, Andrzej Senger, Przemysław Kuczyński Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Gubin: Patryk Borys, Patryk Przybylski, Mateusz Przybylski. Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Wschowa:Paweł Ostrowski. Trenerzy:  Izabela Ochota (Gubin) i Jacek Sobczyński (Szprotawa).W turnieju brało udział 26 zespołów, w tym 4 żeńskie. Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:  I miejsce zajęła drużyna lubuskiego, II miejsce- woj. lubelskie, III miejsce- woj. łódzkie.
 • 14 października 2016 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się wojewódzka uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania nauczyciele, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, a także osoby zaangażowane w działania na rzecz lubuskiej oświaty zostali uhonorowani krzyżami zasługi, medalami za długoletnią służbę, medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i nagrodami Lubuskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczna lista nagrodzonych pracowników naszego Ośrodka jest imponująca!
  • We wrześniu nasza placówka brała udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”. 13 października 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która wyłoniła zwycięzców etapu wojewódzkiego. Klasa VI ZET otrzymała wyróżnienie na etapie wojewódzkim.
  • W dniach 20-23.10.2016 r. odbył się VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W TRZCIANCE. Nasz Ośrodek reprezentował Przemysław Kuczyński, który zdobył dwa medale: w grze indywidualnej złoty medal, a w deblu srebrny medal.
  • I miejsce uczniów III ZA Przysposabiającej do Pracy w składzie: Adrian Gorbacz, Daniel Pluta, Przemysław Kuczyński, Kamil Becla, Łukasz Zasuń oraz Magdalena Miszczyk w konkursie „Co nam dają lasy” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Nowej Soli, pod patronatem Nadleśnictwa Nowa Sól.
  • W tym roku podczas 5. Biegu Niepodległości Żagań pobiegniemy dla naszego Tobiasza. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Tobiasza” i dobiegną z nią do mety zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na wózek dla chłopca. Więcej na: BIEG NIEPODLEGŁOŚCI ŻAGAŃ
  • 9 listopada 2016r. w Krośnie Odrzańskim odbył się Lubuski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Klub” Iskra” działający w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Szprotawie reprezentowali : Przemysław Kuczyński – II miejsce, Grzegorz Tomaszewicz- III miejsce, Emilia Tomaszewicz i Adrian Gorbacz -tuż za podium- IV miejsce.
  • II miejsce drużyny w składzie: Dawid Żelechowski, Emilia Tomaszewicz, Marta Jęczmyk, Grzegorz Tomaszewicz, Adrian Gorbacz, Przemysław Kuczyński w XI Regionalnym Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych w Świebodzinie.
  • Wśród laureatów IV edycji konkursu Wojewody Lubuskiego na kartkę świąteczną- Natalka Niziałek II miejsce.
  • Wyróżnienie dla Krzysztofa Dobrzańskiego w konkursie plastycznym  Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej pn. „Mój przyjaciel strażak”.
  • 7 marca w Żaganiu odbyły się IX MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W UNIHOKEJU „SPRAWNI RAZEM”. Nasi zawodnicy: E.  Tomaszewicz, K. Bączkowski, D. Żelechowski, A. Gorbacz, Ł. Zasuń zdobyli w turnieju III miejsce. Emilia Tomaszewicz została najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt.
  • 16 marca odbył się IV Lubuski Mityng Olimpiad Specjalnych w Trójboju Siłowym i Gimnastyce Sportowej w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie naszego Ośrodka w Trójboju Siłowym zdobyli złoty i brązowy medal! Złotym medalistą w kategorii wagowej do 63 kg został Grzegorz Tomaszewicz z łączną notą 129,74 pkt. Brązowy medal w kategorii do 91 kg zdobył Damian Kozłowski, który uzyskał łączny wynik 153,52 pkt ważąc zaledwie 60 kg. Kolejnym naszym zawodnikiem był Łukasz Zasuń, który w grupie seniorskiej do 85 kg zajął IV miejsce (waga 60 kg).W gimnastyce sportowej brała udział Emilia Tomaszewicz, która zdobyła 4 miejsce w ćwiczeniach na równoważni, 4 miejsce za skoki oraz 5 miejsce za ćwiczenia wolne.
  • Przyłączyliśmy się do akcji POLSKA NA NIEBIESKO:

   cytat ze strony:http://jim.org/polskananiebiesko/:  Do tej pory do akcji Polska na niebiesko przyłączyło się i zaświeciło z już 300(!) szkół, przedszkoli, fundacji, stowarzyszeń, instytucji publicznych oraz firm i miejsc spotkań z całej Polski. Cieszy nas każdy pomysł na świecenie, bo każdy z nich jest wyjątkowy. To pokazało, że w całej Polsce są instytucje, które chcą pomagać osobom z autyzmem.

   Komisja JiM stanęła przed niełatwym wyborem, jednak wybrała 100 miejsc, do których trafi JiM BOX. Wybór był trudny dlatego bardzo dużą rolę odegrała Wasza kreatywność i zaangażowanie. Bardzo mile zaskoczyły nas miejscowości, w których zaświeciło aż kilkanaście instytucji! Niestety nie mogliśmy wyróżnić wszystkich i nagrodziliśmy te pomysły, które w szczególny sposób sprawiają, że o autyzmie dowie się jak najwięcej osób.

   Raz jeszcze dziękujemy WSZYSTKIM miejscom, które przyłączyły się do akcji Polska na niebiesko.
   To dla wszystkich bardzo ważny gest!

   ZOBACZ LISTĘ MIEJSC, KTÓRE OTRZYMAJĄ JiM BOX! 

  • 05.04.2017 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego świetnie zaprezentowali swoje umiejętności pływackie w XXII MITYNGU PŁYWACKIM OLIMPIAD SPECJALNYCH W GUBINIE. W zawodach wzięło udział 6 reprezentantów naszego Ośrodka. Złoty medal w stylu dowolnym i srebrny medal w stylu klasycznym wywalczył Kacper Bączkowski. Złoty medal w stylu dowolnym zdobył Dawid Żelechowski. Złoty medal w stylu klasycznym wywalczyła również Emilia Tomaszewicz. Srebrny medal w stylu klasycznym zdobył Adam Nowak. Dwa medale- srebrny medal w stylu klasycznym i brązowy w stylu dowolnym -wywalczyła Marta Jęczmyk. Brązowy medal w sztafecie 4x25m stylem dowolnym zdobyli Kacper Bączkowski, Adam Nowak, Dawid Żelechowski i Grzegorz Tomaszewicz.
  • W marcu uczniowie naszej placówki pod kierunkiem pani Jolanty Marynowskiej wzięli udział w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym.
   Tematyka konkursu: ,,Tradycje wielkanocne -Pisanki 2017″. Organizatorem był: Ogród Jordanowski Nr 2 w Poznaniu. Uczniowie wykonali przestrzenne prace plastyczne o kształcie jajka dowolną techniką. Celem głównym konkursu  było pielęgnowanie tradycji wielkanocnych związanych ze zwyczajem zdobienia jajek poprzez zaktywizowanie dzieci do pracy twórczej. Konkurs został rozstrzygnięty i laureatem w kategorii wiekowej 13-16 lat został uczeń Kacper Król, który zajął III miejsce.
  • Lubuski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych w Strzelcach Krajeńskich (10 maja 2017r.) uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Szprotawie po raz drugi startowali w zmaganiach kolarskich. Nasz Ośrodek reprezentowali: Emilia Tomaszewicz, która zajęła II miejsce, Adam Nowak- II miejsce, Dawid Żelechowski- III miejsce i Marta Jęczmyk- IV miejsce.
  •  31 maja 2017r. odbył się XVII Lubuski Turniej Piłki Nożnej w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.To już piąta edycja imprezy, która gościła w Szprotawie. Również po raz piąty organizatorem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. J. Brzechwy w Szprotawie. W zawodach wzięło udział 11 drużyn- w sumie 77 zawodników  z województwa lubuskiego.Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
   W grupie niebieskiej – I miejsce zajęła drużyna SOSW Szprotawa ( skład drużyny: Dawid Żelechowski, Adrian Gorbacz, Grzegorz Tomaszewicz, Adrian Zińczuk, Łukasz Zasuń, Przemysław Kuczyński) przed Międzyrzeczem i Świebodzinem.
   W grupie zielonej- I miejsce zajęło Krosno Odrzańskie, II miejsce- Żagań, III miejsce- Sulechów.
   W grupie żółtej –I miejsce zajęła drużyna żeńska SOSW Szprotawa (skład drużyny: Marta Jęczmyk, Izabela Dobek, Emilia Tomaszewicz, Agata Antczak, Aneta Tomaszewicz, Andrzej Senger, Krzysztof Senger) przed reprezentantami Nowej Soli.
  • 6-8 czerwca 2017r. nasi zawodnicy rywalizowali w Sławie na Lubuskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Uczniowie SOSW w Szprotawie zdobyli aż 9 medali: Dawid Żelechowski- złoto na 1600 m, złoto w KT 2 i srebro w KT 1, D.J.- złoto w KT 1, w KT 2 i brąz w biegu przełajowym na dystansie 1600 m, Łukasz Zasuń- złoty medal w Bocci i 4 miejsce w biegu na 1600 m, Mateusz Szewc- złoty medal w Bocci i brązowy medal w biegu na 800 m, Grzegorz Tomaszewicz i Przemysław Kuczyński- czwarte miejsce w biegu na 800 m.
  • Daniel Pluta- uczeń klasy III ZA Szkoły Przysposabiającej do Pracy zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Piękna Nasza Polska Cała” 🙂 To wspaniały sukces naszego ucznia 🙂 Trzeba zaznaczyć, że wpłynęło 740 prac z całej Polski i to właśnie Daniela praca przedstawiająca „ Sowę na tle księżyca”, zachwyciła jury i przyniosła mu wyróżnienie 🙂 Gratulujemy sukcesu! 🙂

   NASZE SUKCESY- rok szkolny 2017/2018:

  • 9 maja 2018r. na stadionie miejskim w Szprotawie, po raz kolejny nasz Ośrodek był współorganizatorem Lubuskiego Turnieju Piłki Nożnej w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. To już 18. edycja turnieju – edycja rekordowa – zagrało aż 12 drużyn z całego województwa lubuskiego. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców wywalczyli I miejsce.
  • Na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku odbyły się XI Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych. Województwo Lubuskie reprezentowali między innymi dwaj zawodnicy Klubu ,,Iskra” Szprotawa- absolwent naszego Ośrodka Radosław Juszkiewicz i uczeń Dawid Żelechowski, którzy to startowali w KT2 i KT1 na dystansach 200 m i 500 m. Po drugim dniu zmagań zdobyli trzy medale: Radosław w kategorii KT1 brąz, Dawid w kategorii KT1 również brązowy medal, a w kategorii KT2 srebrny medal. Na zakończenie XI Ogólnopolskich Regat Kajakowych Olimpiad Specjalnych Sława 21-23 maja 2018 r. Radosław zdobył srebrny medal na dystansie 500 m w kategorii KT 1.
  • 23 maja 2018 r. we Wschowie odbył się Turniej Wojewódzki- Bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nasz Ośrodek reprezentowały dwa zespoły: I zespół/ Sylwester Patalas i Kacper Bączkowski/ pod kierunkiem pana Roberta Korzeniowskiego oraz II zespół /Leokadia Senger, Amelia Chmielewska i Emilia Wypych/ pod kierunkiem pani Doroty Zińskiej. Turniej składał się z części teoretycznej- testów z przepisów  oraz zagadnień z pierwszej pomocy oraz z części praktycznej- toru przeszkód oraz miasteczka ruchu drogowego. Zarówno I jak i II zespół zdobył III miejsce.
  • W dniach 9 – 12 czerwca odbyła  się największa sportowa i społeczna impreza- XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice – Chorzów – Mikołów. Igrzyska rozpoczęły się uroczystą ceremonią otwarcia w Katowickim Spodku. Na stadionie Śląskim i obiektach Katowickiej AWF o medale rywalizowało ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Reprezentacja Oddziału Regionalnego Lubuskie liczyła w sumie 67 osób, z czego 7 osób to zawodnicy Klubu „Iskra” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szprotawie. Przez cztery dni rywalizowali w siedmiu dyscyplinach. Wspierali ich trenerzy: Jacek Sobczyński i Dorota Zińska. Zawodnicy Klubu „Iskra” wystartowali podczas igrzysk w czterech dyscyplinach: lekkoatletyce, tenisie stołowym, pływaniu, trójboju siłowym i piłce nożnej. Sukcesy naszych zawodników są wielkim powodem do dumy- Marta Jęczmyk zdobyła dwa złote medale: pierwszy w pływaniu na dystansie 25 m stylem dowolnym  i drugi złoty medal na 50 m stylem dowolnym; Dawid Żelechowski w lekkoatletyce zdobył dwa złote medale w biegu na dystansie 400 m i sztafecie 4×100 m, piłkarze; Radosław Juszkiewicz, Andrzej Senger i Przemysław Kuczyński zdobyli złoty medal; Grzegorz Tomaszewicz w grze pojedynczej w tenisie stołowym zdobył złoty medal, natomiast w mikst- medal brązowy. Nasz siódmy zawodnik- Łukasz Zasuń w trójboju siłowym zdobył cztery srebrne medale- w wyciskaniu, przysiadzie i martwym ciągu. Dodajmy, że zawody na Śląsku są dla naszych sportowców kwalifikacją do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które w marcu odbędą się w Abu Dhabi.
  • 30 miejsce w VII Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE!”.

   NASZE SUKCESY- rok szkolny 2018/2019:

  • Miło nam poinformować, że jesteśmy jedynym w województwie lubuskim Ośrodkiem zakwalifikowanym do programu Polska Akcja Humanitarna (PAH)„Pajacyk”  Jesteśmy przeszczęśliwi, że dzięki dofinansowaniu aż dziesięcioro naszych podopiecznych otrzyma darmowy ciepły posiłek 
  • Nagroda w wysokości 1tys. zł w konkursie na Blog PKO BP ( https://www.szkolneblogi.pl/) pozyskana przez SKOwiczki- panią Beatę Domagałę i panią Magdalenę Serwin.
  • Konkurs plastyczny ogłoszony przez Szprotawski Dom Kultury „Inspiracja 100-tką” cieszył się wśród naszych uczniów dużym zainteresowaniem.  7 listopada w Galerii Pryzmat SzDK odbył się wernisaż prac pokonkursowych oraz rozstrzygnięcie konkursu „Inspiracje 100-tką” w ramach Tygodnia dla Niepodległej. Wszyscy wyróżnieni i nagrodzeni otrzymali nagrody ufundowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Niepodległej oraz przez Szprotawski Dom Kultury. Na I miejscu znaleźli się: Krzysztof Dobrzański oraz Szymon Kujawa, Maciej Siwik i Wojciech Grabowski. Na II miejscu znaleźli się: Kacper Tomczyk i Natalia Niziałek. Na III miejscu znaleźli się: Grzegorz Tomaszewicz, Julia Tarakanow i Emilia Tomaszewicz. A wyróżnienie otrzymały: Klaudia Matuszna i Aleksandra Maryniak.
  • Julia Tarakanow, uczennica klasy VIII ZETC, zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Drogi do Niepodległości”. Była to już IV Edycja konkursu organizowanego przez Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie – w 100-lecie odzyskania niepodległości  pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego.
  • W środę 14.11.2018r. w Krośnie Odrzańskim odbył się Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Nasza wspaniała czwórka zawodników przywiozła kolejne medale: dwa złote i jeden srebrny 🙂 Klub Iskra i jednocześnie nasz Ośrodek reprezentowali: Grzegorz Tomaszewicz, Emilia Tomaszewicz, Radosław Juszkiewicz oraz Przemysław Kuczyński. Złote medale wywalczyli – Grzegorz i Radosław, srebrny medal przywiózł Przemysław 🙂 Nasza Emilka walczyła bardzo dzielnie i zajęła czwarte miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂
  • 27.11.2018r. nasza drużyna, po zaciętej rywalizacji, wywalczyła 3. miejsce w XIII Wojewódzkim Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych 🙂 Emilko, Grzegorzu, Kacprze, Marto i Radosławie- serdecznie gratulujemy 🙂 Cieszymy się razem z Wami 🙂 <3
  • Nasza Natalia Niziałek uczestniczyła w XIII Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jesteśmy dumni z Polski – z chlubnych kart i miejsc narodowej historii”. Praca, którą wykonała zakwalifikowana została do wystawy, którą będzie można podziwiać w Młodzieżowym Domu Kultury w Tychach 🙂 Gratulujemy! 🙂
  • Mamy to! Zdobyliśmy 63. miejsce na 859 szkół w Polsce w projekcie WZOROWA ŁAZIENKA 🙂
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką pani Olgi Dziamby, pani Lucyny Wiszewskiej, pani Kamili Czop-Sasin i mamy Michała wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szprotawski Dom Kultury pod hasłem „Serafini, Cherubini i inni Aniołowie”. Anioły w ich wykonaniu wyglądały przepięknie 🙂 III miejsce zdobył uczeń klasy IV Michał Ciućmański. Wyróżnienia otrzymali: Kacper Tomczyk, Weronika Szchmidt, Kamila Gaweł i Natalia Chudy.  Serdecznie gratulujemy! 🙂

  • SERCE KAPSUŁY CZASU-  praca naszej Emilki Tomaszewicz zostanie zamknięta w Kapsule Czasu, a sama autorka znalazła się w zaszczytnym gronie Zwycięzców Honorowych i otrzyma Złoty Certyfikat Serca Kapsuły Czasu. Dodajmy, że w oryginale. Natomiast prace konkursowe Wojciecha Grabowskiego, Wiktorii Skorupy. Natalii Niziałek i Sabiny Ławnickiej w wersji cyfrowej. Oznacza to, że ich autorzy znajdują się w gronie Zwycięzców Wyróżnionych i otrzymają Srebrny Certyfikat Serca Kapsuły Czasu.Dodajmy, że konkurs jest elementem ogólnopolskiego projektu pn. „Kapsuła Czasu”. Celem przedsięwzięcia jest budowa rzeźby architektonicznej, która stanie w prestiżowej lokalizacji w Krakowie, przy ul. Dolnych Młynów 10. W dalszej perspektywie, Kapsuła jako obiekt mobilny, będzie prezentowana w wielu miejscach Polski i Europy, przy okazji wystaw oraz targów o charakterze artystycznym, naukowym i kulturalnym. W pierwszej edycjiKonkursu organizatorzy zebrali blisko 2 000 prac!
  • Po przerwie nasze „Iskierki” wróciły na sportowe areny 🙂 27.03.2019r. nasi uczniowie i absolwenci wzięli udział w XXIV Lubuskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Gubinie zdobywając worek medali  Ania Tomaszewicz- złoty medal na dystansie 25m stylem dowolnym, Radosław Juszkiewicz- srebrny medal na dystansie 25 stylem grzbietowym, Marta Jęczmyk- srebrny medal na dystansie 25m stylem klasycznym i brązowy medal na dystansie 25 m stylem dowolnym, Dawid Żelechowski- srebrny medal na dystansie 25m stylem klasycznym i brązowy medal na dystansie 25m stylem dowolnym oraz Grzegorz Tomaszewicz- srebrny medal na dystansie 25m stylem dowolnym Dziękujemy zawodnikom i trenerowi Jacek Sobczyński– byliście wspaniali 
  • Jesteśmy dumni z naszej Amelki 🙂 Informujemy, że Amelia Chmielewska z IIIG zajęła II miejsce w konkursie organizowanym przez Szprotawski Dom Kultury pod hasłem „Sięgamy do tradycji”. Serdecznie gratulujemy 🙂

 • XIX Lubuski Turniej Piłki Nożnej w ramach europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych- 28 maja 2019r.:              W grupie D zagrały 3 zespoły żeńskie. Tu rywalizacja była niezwykle zacięta. W pierwszym spotkaniu ISKRY z HERKULESEM Nowa Sól był remis 2:2, w drugim nasza ekipa pod wodzą trenerki Doroty Zińskiej wygrała 7:0 z zespołem BŁYSKAWICA Wschowa i wywalczyła miejsce na najwyższym stopniu podium, tym samym broniąc tytułu z ubiegłego roku. Pierwsza reprezentacja chłopców ISKRY Szprotawa, z trenerem Jackiem Sobczyńskim na czele, grała w najmocniejszej grupie A, dzielnie walcząc w strugach padającego deszczu. Mimo niepogody poradzili sobie świetnie zajmując finalnie drugie miejsce.
 • Nasz Krzyś Dobrzański zajął pierwsze miejsce w konkursie plastycznym  Praca, pod kierunkiem pani Anny Kwiatkowskiej, zajęła I miejsce w kategorii VI- młodzież niepełnosprawna od 17 do 24 roku życia. Była to VII edycja Międzyszkolnego wojewódzkiego konkursu historyczno- plastycznego pt. „Historia malowana”, organizowana przez SOSW w Sulęcinie  Dodajmy, że zadaniem uczestników było wybranie postaci, znaku lub wydarzenia odnoszącego się do historii Polski i przedstawienie go w dowolnej technice plastycznej. Krzysiowi i pani Ani serdecznie gratulujemy 

NASZE SUKCESY- rok szkolny 2019/2020:

 • Miło nam poinformować, że jesteśmy jedynym w województwie lubuskim Ośrodkiem zakwalifikowanym do programu Polska Akcja Humanitarna (PAH)„Pajacyk”  Dzięki dofinansowaniu aż dziesięcioro naszych podopiecznych otrzyma darmowy ciepły posiłek
 • W dniach 17-19.09.2019 r. odbyły się Lubuskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Sławie. Zdobyliśmy aż 18 medali: dziesięć złotych , cztery srebrne i cztery brązowe  Zawodników wspierali trenerzy Dorota Zińska i Jacek Sobczyński.
 • Nagrodę Zarządu Powiatu Żagańskiego zdobyli: p. J. Mierzwiak, p. K. Makuch, p. L. Wiszewska oraz wicedyrektor- p. A. Sobczyńska 🙂 W zaszczytnym gronie medalistów, którzy odebrali medal za zasługi dla edukacji (KEN) znaleźli się: p. A. Sobczyńska, p. K. Jurkiewicz, p. K. Czop- Sasin oraz p. M. Serwin 🙂 Serdecznie gratulujemy 🙂
 • Mamy to 🙂 Kolejne zawody i kolejny medal 🙂 26.09.2019 r. w Żarach odbył się Lubuski Turniej w Bowlingu. W kręgle grało 13 drużyn z całego województwa, a nasi dzielni: Emilia Tomaszewicz, Andrzej Senger i Grzegorz Tomaszewicz zdobyli drugie miejsce!!! 🙂 Gratulujemy sreberka Wam kochani i trenerowi Jackowi Sobczyńskiemu. SUPER 🙂

 • XIV Lubuski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Sulechowie i mamy kolejne medale  Sreberko i brąz 
 • W dniu 26. 11. 2019r. zawodnicy klubu ,, Iskra” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie uczestniczyli w XIV Regionalnym Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych. Koszykarze w najsilniejszej grupie sprawnościowej zmierzyli się z zawodnikami ze Świebodzina, Nowej Soli, Żar i Strzelec Krajeńskich. Ostatecznie wywalczyli brązowy medal 🙂

NASZE SUKCESY – rok szkolny 2020/2021

 • srebrny medal w Lubuskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych Polska Lubuskie,
 • 4 srebrne medale w konkurencji KT1 i KT2 na dystansach 200 m,
 • 1 srebrny medal w konkurencji KT1 na dystansie 200 m,
 • podziękowania z Sejmu podpisane przez Panią Marszałek Elżbietę Witek za udział w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych ,, Polska serce pękło. Katyń 1940”, w kategorii: praca plastyczna,🙂
 • II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym – ,,Kim będę?” wygrywając tym samym wycieczkę do Zakopanego
 • III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym – ,,Kim będę?” wygrywając tym samym wycieczkę do Zakopanego
 • II miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe w Gminnym Konkursie Plastycznym ,, Moje życie – mój wybór”
 • III miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe w Gminnym Konkursie Plastycznym ,, Moje życie – mój wybór”
 • 1 wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowe w Gminnym Konkursie Plastycznym ,, Moje życie – mój wybór”
 • 1 wyróżnienie w kategorii szkoły ponadpodstawowe w Gminnym Konkursie Plastycznym ,, Moje życie – mój wybór”🙂
 • 1 laureat ogólnopolskiego konkursu ,,SKO –wy test wiedzy o ruchu drogowym”,
 • Nasze Szkolne Koło Oszczędności zdobyło brązową odznakę za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej i upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów,zakwalifikowanie się do programu Polska Akcja Humanitarna (PAH) ,,Pajacyk”

Ponadto uczniowie wzięli udział i otrzymali nagrody w szkolnych konkurach:

 • Szkolny konkurs plastyczny ,,Flora i fauna Bałtyku”🙂
 • Szkolny Konkurs Wielkanocny
 • Szkolny Konkurs Walentynkowy
 • Szkolny konkurs plastyczny ,,NASZE POLSKIE SŁOWA SŁÓWKA”
 • Szkolny konkurs Jestem ECO, potrafię dać ,,drugie życie”🙂

Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
pdf jim_box-1 444 KB 1245