Dzień Ziemi z Leśnikami  – Program Razem Dla Klimatu

Wyzwanie którego podjęli się uczniowie klasy 1/2 SPPC Wojciech, Kacper, Szymon, Maciej, Sebastian, Grzegorz, Mateusz i Nikodem, realizując program Globalna Szkoła. Razem Dla Klimatu, dobiegło końca.

W ramach programu realizowaliśmy projekt „Mniej plastiku w szkole”, który był dla NAS, nie lada wyzwaniem, ale droga, jaką przebyliśmy, sprawiła, że problem zmian klimatu, stał się bardziej zrozumiały, a los ZIEMI nabrał większego znaczenia.  Podejmując się działań badawczych, jak i informacyjnych, mieliśmy dużo pracy, ale efekt okazał się zaskakujący i przyniósł sukces, dzięki różnorodnym działaniom, jest go naprawdę mniej. Mamy jednak nadzieję, że w naszej szkole ilość plastiku już niedługo będzie minimalna, a nawet śladowa. Nadal będziemy działać w tym zakresie.

Ważnym przedsięwzięciem realizowanym w ramach programu było również zorganizowanie spotkania z okazji Światowego Dnia Ziemi, dla całej społeczności szkolnej, z LEŚNIKAMI z Nadleśnictwa Szprotawa. Temat przewodni spotkania brzmiał: „KTO PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA PRODUKCJĘ ODPADÓW, PRODUCENCI CZY KONSUMENCI”. W ramach wydarzenia uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi jak codzienne wybory, w szkole i w domu wpływają na klimat i naszą planetę oraz jak ograniczać wytwarzanie śmieci, których jest tak dużo w naszym codziennym życiu. Uczniowie zgłębili również tajniki życia zwierząt i roślin, szukali śladów leśnych mieszkańców oraz wykazywali się swoimi zdolnościami plastycznymi.

Szczególnym momentem, było również rozwiązanie konkursu na najdłuższy szczypior, który był efektem wcześniejszej naszej akcji tj. sadzenia cebulek w plastikowych butelkach, wyniki były imponujące. Dodatkowo, każdy z uczestników otrzymał zabawki z recyklingu, które sprzyjały radosnym zabawą.

To tylko krótkie podsumowanie naszych działań. Pamiętajmy MAŁE KROKI – TO OGROMNE ZNACZENIE DLA KLIMATU🌏

Wojciech, Kacper, Szymon, Maciej, Sebastian, Grzegorz, Mateusz, Nikodem, p. Kasia, p. Asia i WSPANIALI POMOCNICY