JASEŁKA SZKOLNE

,Oto zwiastuję wam radość wielką….’
W środę 21 grudnia 2022r. w naszej szkole uczniowie zaprezentowali tradycyjne jasełka.

Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: przedstawiciele władz Powiatu, zaprzyjaźnieni ze szkołą goście. Niezmiennie miło było nam również powitać rodziców i dziadków naszych uczniów, a także całą naszą społeczność szkolną Ośrodka.

W zimowej, bożonarodzeniowej scenerii rozgrywały się wydarzenia, które przypominały o narodzinach Dzieciny z Betlejem.
Świętą Rodzinę, w rolę której wcielili się Anetka i Tomasz, odwiedzali pastuszkowie, Królowie i dzieci, a wszystko pod opieką Aniołów.
Śpiewane kolędy dodały przedstawieniu niepowtarzalnego klimatu nadchodzących świąt.
Przedstawienie stało się okazją do zaprezentowania umiejętności aktorskich naszych uczniów i wprowadziło wszystkich zgromadzonych atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Po jasełkach czekała na uczniów bardzo miła niespodzianka w postaci prezentów. Mikołajowi w tym roku pomogli: Zakład Stolarski Andrzej Hoszman, AG-MAR Agnieszka Szałęga, Bolmet recykling, Zakład Wielobranżowy ,,RO-MA-DO”, Agnieszka Gucwa-Pusiarska, BS Żagań i nasza Rada Rodziców, która czuwała nad całością i sprawdzała czy Mikołaj wszystko dobrze spakował.

Bardzo dziękujemy za ten ciepły gest i Wszystkim składamy życzenia zdrowych , spokojnych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia.

Jolanta Marynowska
ks. Andryi Bunzylo